METROPOLIS Odnosi Sukces: Pozyskaliśmy dofinansowanie dla projektu Stacji Tankowania Wodoru
METROPOLIS Odnosi Sukces: Pozyskaliśmy dofinansowanie dla projektu Stacji Tankowania Wodoru
Powrót do aktualności
25 sierpnia 2023

METROPOLIS Odnosi Sukces: Pozyskaliśmy dofinansowanie dla projektu Stacji Tankowania Wodoru

Wielka radość i entuzjazm ogarnęły zespół METROPOLIS, gdy ogłoszono, że przygotowany przez nas wniosek o dofinansowanie, dotyczący budowy ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru otrzymał dofinansowanie od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). To znaczący krok naprzód w dążeniu do stworzenia bardziej zrównoważonej i ekologicznej przyszłości.

Umowa podpisana 22 sierpnia 2023 roku między NFOŚiGW a Promet-Plast cieszy się ogromnym uznaniem wśród ekspertów i entuzjastów zrównoważonego rozwoju. Dofinansowanie w wysokości ponad 13 mln złotych zapewni niezbędne wsparcie finansowe dla projektu, który ma na celu dostarczenie alternatywnej i ekologicznej opcji tankowania dla pojazdów napędzanych wodorem.

W ramach projektu powstanie ogólnodostępna stacja tankowania wodoru zlokalizowana w miejscowości Gaj Oławski. Stacja wyposażona zostanie w 3 dystrybutory posiadające po 1 punkcie tankowania. Jeden o ciśnieniu 700 bar i dwa o ciśnieniu 350 bar, co pozwoli na tankowanie pojazdów różnego typu (samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, wózki widłowe, itp.).

To ogromny sukces dla całego zespołu METROPOLIS. Rynek wodoru, jako wschodzący trend w dziedzinie zrównoważonego transportu, staje się coraz bardziej obiecujący. Z dumą przyczyniamy się do dynamicznego jego rozwoju, pozyskując istotne wsparcie w postaci cennych dotacji.

Poszukujesz środków na realizację swojego innowacyjnego projektu wodorowego? Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pozyskiwania wsparcia finansowego, gotowi pomóc Ci zrealizować Twoje ambitne cele. Skontaktuj się z nami już dziś!