Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu” realizowanego przez NFOŚiGW.
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu” realizowanego przez NFOŚiGW.
Powrót do aktualności
18 maja 2026

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu” realizowanego przez NFOŚiGW.

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu” realizowanego przez NFOŚiGW.

To jeden z najważniejszych programów wspierających rozwój rynku biometanu w Polsce i szansa na uzyskanie dotacji nawet do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Najważniejsze informacje:
– termin składania wniosków: 18.05.2026 r. – 18.08.2026 r.
– budżet programu: 300 mln PLN
– beneficjenci: przedsiębiorcy
– wsparcie obejmuje budowę nowych instalacji fermentacji biomasy do produkcji biogazu wraz z modułem oczyszczania do biometanu oraz przyłączeniem do sieci gazowej

Kluczowe wymagania:
– realizacja inwestycji do 30.09.2030 r.
– na etapie składania wniosku konieczne jest m.in. posiadanie decyzji środowiskowej oraz warunków przyłączenia do sieci gazowej
– minimalna ilość biometanu przeznaczonego do wprowadzenia do sieci: 2 000 000 m³ rocznie

W praktyce oznacza to, że o sukcesie projektu będzie decydować nie tylko sama koncepcja inwestycji, ale przede wszystkim poziom jej przygotowania formalnego i technicznego.

Jeżeli planują Państwo inwestycję biometanową lub chcą zweryfikować gotowość projektu do aplikowania o środki — zapraszam do kontaktu.

Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/nfosigw/nabor-20218 

Sprawdź inne artykuły

20 marca 2026
Dofinansowanie inwestycji ekologicznych w Wielkopolsce
Jeśli planują Państwo realizację inwestycji ekologicznych, warto rozważyć skorzystanie...