Zgodnie z harmonogram naboru wniosków dla Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 na 2018 rok już w czerwcu 2018 będzie miał miejsce nabór wniosków o dofinansowanie dla Działania 1.1 Badania i innowacje.
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Przewidywany termin naboru wniosków o dofinansowanie: 21 – 28 czerwca 2018 roku.
KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE?
O wsparcie w ramach konkursu może ubiegać się:
- przedsiębiorcy,
- instytucje świadczące usługi w zakresie B+R,
- partnerstwo przedsiębiorstw i uczelni wyższych oraz ich spółek celowych,
- partnerstwo przedsiębiorstw i instytucji świadczących usługi w zakresie B+R.
NA CO MOŻNA POZYSKAĆ DOFINANSOWANIE?
- Projekty B+R przedsiębiorstw.
Finansowane będą kompleksowe projekty od fazy badawczo – rozwojowej do tzw. „pierwszej produkcji” włącznie z przygotowaniem do wdrożenia lub wybrane etapy tego procesu. Pierwsza produkcja to pierwsze przemysłowe zastosowanie urządzeń/instalacji o charakterze pilotażowym i prototypowym lub pierwsze inwestycje niepieniężne w sprzęt/urządzenia i instalacje z uwzględnieniem kolejnych etapów czyli fazy testowania, walidacji itp. ale nie obejmujące już masowej produkcji czy komercyjnej sprzedaży produktów/usług. Nie ma możliwości realizacji projektów, które dotyczą wyłącznie etapu przygotowania prototypu/linii pilotażowej. - Inwestycje przedsiębiorstw w infrastrukturę B+R.
W ramach projektu wspierane będą inwestycje obejmujące budowę, rozbudowę i modernizację infrastruktury badawczej (w tym materiały i roboty budowlane) oraz rozwój infrastruktury specjalistycznych laboratoriów/działów badawczo - rozwojowych w przedsiębiorstwach, zakup środków trwałych służących realizacji celów badawczych w tym zakup aparatury specjalistycznej oraz wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych służących tworzeniu innowacyjnych produktów i usług. - Projekty B+R w podmiotach świadczących innowacyjne usługi, w tym m.in. w parkach naukowo-technologicznych i inkubatorach technologicznych.
Inwestycje B+R (których elementem oprócz badań przemysłowych i/lub prac rozwojowych mogą być też inwestycje w infrastrukturę B+R) będą realizowane w celu opracowania nowych produktów, procesów i usług lub wprowadzenia znaczących ulepszeń do istniejących produktów, procesów/usług.
Typów projektów nie można łączyć.
FINANSE
Pomoc publiczna na projekty B+R:
- mikro i małe przedsiębiorstwo – 70% badania przemysłowe i 45% prace rozwojowe,
- średnie przedsiębiorstwo – 60% badania przemysłowe i 35% prace rozwojowe,
Możliwość zwiększenia intensywności wsparcia o 15 punktów procentowych!
Pomoc dla MŚP na wspieranie innowacyjności - 50% kosztów kwalifikowanych w przypadku kosztów projektu dotyczących działań w obszarze wzornictwa oraz uzyskania, walidacji i ochrony własności przemysłowej i intelektualnej (na uzyskanie tzw. własnych patentów).
Pomoc na infrastrukturę przedsiębiorstw oraz infrastrukturę w podmiotach świadczących innowacyjne:
- 35% kosztów kwalifikowanych w przypadku dużych przedsiębiorstw,
- 45% kosztów kwalifikowanych w przypadku średnich przedsiębiorstwa:
- 55% kosztów kwalifikowanych w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw.
Pomoc de minimis – 85% kosztów kwalifikowalnych projektu.
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 10 000 000,00 PLN.
Celem uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z biurem METROPOLIS.
Źródło: http://rpo.lubuskie.pl/